Moderní roubenka v Mníšku pod Brdy

Prohlédněte si náš vzorový projekt

Moderní roubenka v Mníšku pod Brdy

Prohlédněte si náš vzorový projekt

Moderní bydlení v lese – s vůní dřeva, veškerým komfortem a divokou zvěří na zahradě. Taková je naše vzorová roubenka v Mníšku pod Brdy. Její jednoduchý objem pokorně zapadá mezi vzrostlé stromy a nepovyšuje se nad žádný z nich. Velkorysá okna propojují vnitřní život s tím vnějším, kultivovaný elegantní prostor s tím přirozeně divokým a nevyzpytatelným. Majitelé si moc přáli žít blíž přírodě, aby se už nemuseli těšit jen na výlety o víkendech nebo na dovolené. A tak jejich každý den začíná pohledem do korun stromů se vzdálenou siluetou města.

Krása borovice uvnitř
i navenek

Abychom vytvořili bydlení, kde se naši klienti budou cítit
dobře, hned na začátku jsem se zaměřili na jejich přání,
životní styl i sny. Pro majitele budoucí dřevostavby v Mníšku
bylo hlavním požadavkem maximální využití dřeva jak v interiéru
stavby, tak v její konstrukci.

Detailní 3D projekt
ušetří čas před
i po realizaci

Hned při plánování projektu jsme společně s klienty řešili jejich veškeré požadavky na budoucí interiér. Jeho podobu jsme společně procházeli v interaktivním 3D modelu, kde jsme mohli vše upravovat a přesouvat tak, aby výsledná stavba byla přesně podle jejich přání. Investováním času do vytvoření podrobného návrhu na začátku procesu se vyhnuli zbytečným chybám v průběhu procesu. Zároveň si tím zajistili, že výsledek bude vypadat opravdu tak, jak chtějí, a ještě ušetřili cenný čas během samotné realizace.

Moderní a bezstarostné bydlení

Podle přesné technické dokumentace na CNC centru jsme připravili každý kus dřeva tak, aby do něj bylo možné zavést všechny naplánované rozvody.
Tohle bydlení bude v nízkoenergetickém standardu se zavedenou rekuperací, s celoplošným vytápěním a moderními smart funkcemi.

Prostorný interiér s mnoha funkcemi

Přáním klientů bylo vytvořit místo pro rodinné bydlení i pro práci. Prostor jsme proto rozvrhli tak, aby nabízel komfortní bydlení pro velkou rodinu a zároveň dostatečné soukromí všem členům, ať už si zrovna budou hrát nebo pracovat. Celou dřevostavbu tvoří dva celky: první tvoří obývací pokoj s kuchyní, tři ložnice, dvě koupelny a samostatné wc, zatímco v druhé části je samostatně přístupný prostor s koupelnou, dvěma pracovnami a kuchyňkou.

Zelená střecha vrací
zeleň do přírody

Majitelé se rozhodli pro zelenou bezúdržbovou střechu s vysazenými rozchodníky. Toto řešení představuje ekologický způsob, jak izolovat stavbu, hospodařit s vodou a zároveň navrátit do přírody zelenou plochu, kterou by jinak sebrala stavba. Velkým benefitem je též snížení akumulace do konstrukcí v krajině, což je obecně velký problém.

Zahrada pro relaxaci i aktivní odpočinek

Klienti jsou hodně sportovně založení, a tak na zahradě vznikla kromě různých zákoutí také dvě kaskádovitá jezírka. Dynamický vodní prvek nejen že dobře vypadá, ale je možné se v něm smočit i plavat. Příležitosti pro venkovní relax v budoucnu rozšíří ještě samostatná sauna.

Toužíte po životě v moderní roubence čtyř elementů?

Vaše sny zrealizujeme od začátku do konce, ekonomicky a v domluvených termínech